14.8.2017

Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.
Proto pro vás máme připravenou širokou škálu masáží, aby si každý sám vybral podle potřeby.

Švédská masáž – ,,klasická“ masáž využívající různé způsoby tření a hnětení, v západních kulturách je považována za základní formu masáže.

Pohotovostní masáž je prováděná ve vysokém tempu s postupně rostoucí hloubkou a rasancí. Má za cíl připravit svalstvo sportovce na okamžitě následující sportovní výkon.

Regenerační masáž – klidná delší masáž sloužící k uklidnění svalstva sportovce po sportovním výkonu a k zahájení procesu regenerace. Prováděná delší dobu po sportovním výkonu sloužící jako pomoc regeneraci a odplavení laktátu.

Reflexní masáž – typ nepřímé masáže, která je prováděna na chodidle a nártu nohou, používá se v případě, když nelze z různých důvodů masírovat přímo postižený orgán.

Aroma masáž – klasická masáž spojená ošetření celého těla nebo jeho části vonnými oleji.

Kinesiotaping – je metoda využívaná ve fyzioterapii, sloužící k ovlivňování muskuloskeletární a Lymfatické soustavy.
Metoda spočívá v lepení elastických bavlněných pásek na postiženou oblast. Ty aplikujeme tak, že danou partii protáhneme, aby se propnula kůže, poté naneseme pásku bez napětí a jejím třením aktivujeme teplotně citlivé lepidlo. Po návratu partie do klidové polohy dojde ke zvlnění pokožky. Tím se pokožka nadlehčí, zvýší se intresticiální prostor a to má za následek zvýšené proudění lymfy a krve a sníží tlak na cévy, čímž urychlí proces hojení. Nalepená páska současně stimuluje speciální kožní receptory, následkem čehož se zvýší aktivita v dané tkáni, což proces hojení ještě umocňuje. Dále se využívá ke zpevňování nebo uvádění kloubů do správné polohy – v tomto případě se páska nanáší s předpětím, které je různé, v závislosti na konkrétní aplikaci.

Postupem času budeme připravovat fyzioterapii pro náhle akutní zdravotní problémy!